Fundacja Kraina Zdrowia

Kobieta pracująca z laptopem
2 czerwca 2020 / Fundacja

Działania online Fundacji Kraina Zdrowia w czasie epidemii.

Czas epidemii okazał się również dla nas wyzwaniem. Wychodząc naprzeciw, stworzyliśmy e-book dla rodziców i opiekunów, o tym jak skoordynować pracę zdalną z opieką nad dziećmi. Chcemy również przenieść kolejne działania do online i stworzyć ogólnopolski program przeciwdziałania próchnicy. Dowiedź się, jak możesz nam pomóc!

Próchnica – zajęcia w przedszkolach, czy teraz się odbędą?

Temat jest niezmiernie ważny, a statystki nieubłagalne. Próchnica jest jedną z najczęstszych chorób zakaźnych u dzieci w Polsce. Dotyka aż 90% siedmiolatków. Oznacza to, że około 9 na 10 dzieci w wieku 7 lat choruje na próchnicę. Koronawirus również nie pomaga. Sporo dzieci, szczególnie w mniejszych miejscowościach pozostało bez opieki stomatologiczne, a problem próchnicy się rozwija.

Zmieńmy ten trend razem! Postanowiliśmy uruchomić zbiórkę, która pozwoli stworzyć oraz zrealizować zdalny program edukacji dla przedszkolaków, rodziców i nauczycieli przedszkolnych w kwestii zapobiegania próchnicy. Dołącz do Fundacji Kraina Zdrowia i wesprzyj nasze działania.

Trochę więcej o naszych działaniach

Poza tworzeniem zbiórki czynnie zajmujemy się przekazywaniem wieści o naszym e-booku, z którego dowiesz się jak pogodzić pracę w domu z opieką nad dziećmi. Zależy nam, aby trafił do każdej osoby, której może pomóc. Ogromna ilość pozytywnych informacji zwrotnych powoduje, że dostajemy od was dodatkową energię do działania, za co bardzo dziękujemy. Jest nam niezmiernie miło, że e-book okazuje się tak wartościowy, że polecacie go swoim znajomym, pedagogom, wychowawcom i dostajemy od was takie informacje:

„Fundacja jest moim dostawcą sprawdzonej merytorycznej wiedzy o zdrowiu dzieci oraz dorosłych. E-book o koronawirusie jest świetny, korzystam z tej wiedzy i polecam innym”

Kobieta pracująca zdalnie

Z kim współpracujemy, kto do nas dołączył

W ostatnim czasie nawiązaliśmy współpracę z Magazynem Repost w którym znajduje się informacja o naszym poradniku. Sprawdź tutaj: https://seewidely.com/repost/ To jednak nie wszystko!

Nawiązaliśmy również stałą współpracę ze Stowarzyszeniem Niepublicznych Żłobków i Klubów Dziecięcych, które zdecydowało na udostępnianie naszego e-booka placówkom edukacyjnym w całej Polsce oraz samorządom.

Społeczność Linkedin nie pozostała obojętna na działania Fundacji Kraina Zdrowia. Dostaliśmy także dużo zapytań o e-booka od działów HR różnych organizacji i przedsiębiorstw. Chcą one wesprzeć swoich pracowników w tym trudnym czasie epidemii.

W promocji e-booka możemy liczyć także na pomoc ze strony zaprzyjaźnionych organizacji pozarządowych takich jak: Fundacja Prawo Dla Mam, Klub Higienistek, Fundacja Będziemy rodzicami, Centrum Obywatelskie w Krakowie.

Możesz Nam pomóc na kilka sposobów

  • Dołącz do akcji na zrzutce i wesprzyj projekt zdalnej edukacji w zakresie przeciwdziałania próchnicy https://bit.ly/2zl0dK5
  • Pomóż nam dotrzeć do przedsiębiorstw oraz organizacji, które tak jak my kochają pomagać i wspierać rodziny. Przekaż nam kontakt osób zainteresowanych współpracą na: kontakt@krainazdrowia.org lub tel. 690 230 846
  • Jeżeli jesteś zainteresowany naszym e-book’iem, pobierz go, a po przeczytaniu podziel się z innymi rodzicami i koniecznie zostaw swój feedback na naszej stronie na Facebooku www.facebook.com/fundacjakrainazdrowia/

DZIĘKUJEMY, ŻE JESTEŚCIE Z NAMI

Zespół Fundacja Kraina Zdrowia

Autor:

Lekarz specjalizujący się w zdrowiu publicznym, ekspert ds. profilaktyki, mama. Prezes i założycielka Fundacji Kraina Zdrowia. Wspólnie z zespołem pomaga rodzicom i pedagogom dbać o zdrowie i rozwój dzieci.

Podziel się!