Fundacja Kraina Zdrowia

Nasza misja

Misją naszej organizacji jest dbanie o zdrowie i rozwój najmłodszych poprzez edukację rodziców oraz osób pracujących z dziećmi.

Nasi eksperci

Poznaj naszych ekspertów z różnych dziedzin, którzy swoim warsztatem wspierają Fundację Kraina Zdrowia. 

magdalena pasadyn

Magdalena Pasadyn

Mama, lekarka specjalizujący się w zdrowiu publicznym, ekspertka ds. profilaktyki. Prezeska i założycielka Fundacji Kraina Zdrowia. Propagatorka medycyny stylu życia i ambasadorka wielu kampanii społecznych. Jej misją jest inspirowanie ludzi do bardziej świadomego życia, odkrywania swojego potencjału i dbania o swoje zdrowie.  Wspólnie z zespołem Krainy Zdrowia, pomaga rodzicom i pedagogom dbać o zdrowie i rozwój dzieci.

MagdalenaPasadyn

malgorzata paleczny

Małgorzata Pałeczny

Magister fizjoterapii i terapeutka metody NDT-Bobath dla dzieci. Specjalizuje się w fizjoterapii pediatrycznej. Prowadzi terapię dzieci i niemowląt z zaburzeniami rozwojowymi oraz wadami stóp. 

mamafizjoterapeuta.pl

zuzanna wedolowska

Zuzia Wędołowska

Dietetyczka i psycholożka, od ponad 5 lat prowadzi bloga o pozytywnym żywieniu dzieci – Szpinak robi bleee. Pomaga rodzicom zamienić ich dzieci w Małych Smakoszy. Czytelnicy i czytelniczki cenią ją za spokój, którym zaraża, a także zdrowy rozsądek w podejściu do żywienia.

szpinakrobibleee.pl

Magdalena Ciężkowska

Dietetyczka kliniczna i technolożka żywności. Specjalistka ds. żywienia dzieci i niemowląt. Absolwentka kierunków „Technologia Żywności i Żywienie Człowieka” SGGW oraz „Dietetyka w Chorobach Wewnętrznych i Metabolicznych” Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pomaga rodzicom w pokonywaniu trudności związanych z żywieniem małych dzieci. Uczy jak bezstresowo przejść przez etap rozszerzania diety i później – po pierwszym roku życia. Pomaga zbudować pozytywna relację dziecka z jedzeniem. Prywatnie mama dwóch synów i autorka blogaDzieci Zdrowo Odżywione.

dziecizdrowoodzywione.pl

pankowska

Agnieszka Pankowska

Dietetyczka specjalizująca się w żywieniu dzieci i ich rodzin, a także kobiet przygotowujących się do ciąży. Autorka bloga Mamo mamo jeść, na którym prostym językiem przekazuje wiedzę opartą na badaniach naukowych.

mamomamojesc.pl

Agata Modzelewska

Mg. inż. Agata Modzelewska

Dyplomowana higienistka stomatologiczna, wykładowczyni w Warszawskiej Policealnej Szkole Medycznej, certyfikowana instruktorka oraz ekspertka marki stomatologicznej. Prowadzi zajęcia w Szkołach Rodzenia oraz bierze udział w ogólnopolskich warsztatach Świadoma Mama i Familie. Jej głównym zainteresowaniem jest profilaktyka stomatologiczna kobiet w ciąży i noworodków. W wolnych chwilach prowadzi Fanpage Gang Mleczaków.

gangmleczakow

Karolina Sarnecka

Karolina Sarnecka

Lekarka dentystka, stomatolożka, terapeutka ortodoncji funkcjonalnej. Pasjonatka profilaktyki stomatologicznej i  wczesnego leczenia ortodontycznego oraz terapii miofunkcjonalnej. Prywatnie żona i mama dwójki rozbrykanych maluchów – 5-letniego Michałka i  3-letniej Kasi.

Małgorzata Potrykus

Małgorzata Potrykus

Lekarka, stomatolożka, specjalistka stomatologii dziecięcej, absolwentka Gdańskiej Akademii Medycznej. Pasjonatka pedodoncji, zafascynowana też psychologią wieku rozwojowego oraz wczesną ortodoncją. Jest członkinią Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej. W wolnym czasie pisze internetowego bloga o leczeniu stomatologicznym małych pacjentów. Prywatnie jest mamą 3 dziewczynek i miłośniczką muzyki dawnej. 

stomatologdzieciecy

Marta-Szurmiak

Marta Szurmiak

Lekarka, Dentystka, Specjalista Stomatologii Dziecięcej

martaszurmiaklekarzdentysta

Anna Marcinek

Anna Marcinek

Wolontariuszka Fundacji Prawo dla Mam, prawniczka, absolwentka Szkoły Prawa Francuskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych na kierunku Prawo karne skarbowe i gospodarcze, a także Prawo medyczne i bioetyka. Interesuje się tematyką praw pacjenta, błędów medycznych i związaną z nimi odpowiedzialnością. Prywatnie żona, mama i miłośniczka swojej labradorki.

annamarcinek

Beata Wasilewicz

Pedagożka, neurologopeżka terapeutkaa wczesnego wspomagania, terapeutaka integracji sensorycznej i bilateralnej. Prowadzi Centrum Terapii Dziecięcej Zygzak. Pomysłodawczyni Sensopakietu, miejsca w sieci gdzie dzieli się swoją wiedzą. zarówno z rodzicami jak i innymi specjalistami. Jest autorką pomocy do terapii i wspomagania rozwoju, które rosną wraz z dzieckiem.

sensopakiet

Joanna Brzozowska

Joanna Brzozowska

Pedagożka, poruszająca się w obszarze zagadnień naukowych, takich jak: teorie wychowania, psychologia rozwoju oraz resocjalizacja i profilaktyka społeczna. Zgodnie z zamiłowaniem do pracy z dziećmi podejmowała wielokrotnie działalność na rzecz wychowanków w domach dziecka oraz placówkach oświatowo-wychowawczych. Absolwentka licznych kursów w zakresie współpracy z dziećmi i młodzieżą, a także studiów podyplomowych z logopedii klinicznej. Współautorka książki o sierocińcu ‘’Dom na szwederowskiej skarpie’’. Aktualnie również studentka psychologii oraz mama rocznego synka.

Marta Kocwin-Murzyn

Marta Koćwin-Murzyn

Z wykształcenia polonistka, a język polski to jej prawdziwa pasja. Mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii, gdzie uczy języka ojczystego dwujęzyczne dzieci. Swoje zajęcia z dziećmi prowadzi bez sztywnych reguł, ponieważ według niej, nie ma nic fajniejszego niż nauka przez zabawę.

jezykpolskiwuk

ola radomska

Aleksandra Radomska

Psycholożka, terapeutkaa DBT w trakcie szkolenia. Pracuje głównie z nastolatkami, młodymi dorosłymi i rodzicami. Specjalizuje się w emocjach – ich regulacji i dysregulacji, co oznacza pracę z osobami z zaburzeniami osobowości borderline, zaburzeniami nastroju (depresja, CHAD), tendencjami samobójczymi czy samookaleczeniami.

olaradomska.com

Anna Pactwa

Anna Pactwa

Psycholożka dziecięcy i filolożka zakochana w literaturze dziecięcej. Właścicielka i twórczyni Wydawnictwa Pactwa. Kocham książki. Poprzez swoją działalność pragnie budować i wspierać społeczność zaangażowanych osób, które jak ona kochają czytać i otaczać się pięknymi książkami, które rozwijają i otwierają na świat.

wydawnictwopactwa

Magda Kasprzyk

Magda Kasprzyk

Psycholożka, psychoterapeutka w trakcie szkolenia, trenerka i superwizorka uważności Metodą Eline Snel w Academy for Mindful Teaching, jedna z pierwszych trenerek Safe & Sound Protocol w Polsce . Współorganizatorka konferencji uWAŻNI DOROŚLI – uWAŻNE DZIECI. Specjalizuje się w pracy z dziećmi, nastolatkami oraz z młodymi kobietami, pomagając im zrozumieć swój umysł, odnaleźć wewnętrzną mądrość i budować pełne miłości relacje. 

magdakasprzyk

barbara Marusarz

Barbara Marusarz

Nauczycielka,logopeżka, praktyczka metody uważności i empatycznej komunikacji. Obecnie studentka psychologii klinicznej dzieci i młodzieży w Katowicach. Prowadzi Centrum Psychoedukacji w Zakopanem. Wspiera swoich pacjentów w procesie uczenia się i rozwoju, w czerpaniu satysfakcji z nauki niezależnie od okoliczności.

centrumpsychoedukacjibm

Paulina Kawa-Zięba

Trenerka zdrowia i certyfikowana trenerka gimnastyki śmiechu. Pomaga innym wprowadzać zdrowe nawyki do swojego życia. Z sukcesami prowadzi warsztaty oraz szkolenia na terenie całego kraju. Jest absolwentką stażu klinicznego w Szpitalu Medycyny Integracyjnej prowincji Hunan w Chinach. Swoje przepisy na zdrowe życie umieszcza na autorskich blogach: Liferoots i Kawa w podróży

kawawpodrozy.pl

Ania Rokita

Ania Rokita

Wirtualna Asystentka, copywriterka i redaktorka, ale przede wszystkim mama, dla której zdrowia własnych dzieci jest najważniejsze. Zwolenniczka pracy zdalnej, która pozwala jej w jednoczesnej opiece nad dziećmi. Spełnia się uczestnicząc w projektach przynoszących korzyści dla innych.

Nasi pracownicy

magdalena pasadyn

Magdalena Pasadyn

Lekarka, założycielka Fundacji Kraina Zdrowia Propagatorka medycyny stylu życia i ambasadorka wielu kampanii społecznych. Jej misją jest inspirowanie ludzi do bardziej świadomego życia, odkrywania swojego potencjału i dbania o swoje zdrowie. Wspólnie z zespołem fundacji wspiera rodziców i nauczycieli w dbaniu o zdrowie i rozwój dzieci. Towarzyszy rodzicom w kształtowaniu zdrowych nawyków i dbaniu o dobrostan rodziny.

magdalenapasadyn

Anna Kmiecik

Ania Kmiecik

Specjalistka ds. PR i Marketingu.Z wykształcenia psycholog o specjalizacji: psychologia społeczna i komunikowania się. Absolwentka wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 8 lat pracująca, jako specjalista ds. PR i Marketingu. Stałe wspierająca różne społeczne inicjatywy i organizacje non-profit. Jak sama mówi, lubi dzielić się zdobytą wiedzą, szczególnie, jeśli może pomóc innym. W jej oczach Kraina Zdrowia przygotowuje wiele inspirujących i przydatnych materiałów dla rodziców – dlatego chce pomóc, aby dotarły one do jak największej liczby osób! Bo warto dzielić się tym, co dobre.

annakmiecik

Joanna Tkaczyk

Asia Tkaczyk

Wirtualna Asystentka i specjalistka ds. social mediów. Studiowała pedagogikę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 2016 roku zajmuje się social mediami, a od maja 2018 roku dodatkowo pracuje jako Wirtualna Asystentka. Wspiera Fundację Kraina Zdrowia na wielu płaszczyznach. Na samym początku jej pomoc opierała się na tworzeniu contentu na Facebookową stronę: od grafik po treści. Z czasem zaangażowała się bardziej graficznie i tworzy wszystkie e-booki i poradniki Krainy Zdrowia. Współpraca z Fundacją dała jej spore możliwości rozwoju oraz kontakt ze wspaniałymi i twórczymi osobami. 

joannatkaczyk.pl

Aleksandra Koćwin

Wirtualna Asystentka, wspiera od zaplecza kobiece biznesy online. Z wykształcenia politolożka i dziennikarka.  Po kilku latach spędzonych na etacie w pracy w zagranicznych firmach postanowiła rozpocząć pracę zdalną. Obecnie wspiera kobiece biznesy jako Wirtualna Asystentka i specjalizuje się w tworzeniu strategii marketingowej na Pintereście. Prywatnie mama, z dzieckiem w edukacji domowej i miłośniczka kryminałów. Zdecydowała się współpracować z Fundacją Kraina Zdrowia, bo jako rodzic, dobrze wie, jak ważne jest wsparcie ekspertów w wielu aspektach życia codziennego. 

pinitsimple

paula witkowska

Paula Witkowska

Specjalistka ds. Marketingu. Ukończyła Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną w Poznaniu i Komunikację Wizerunkową we Wrocławiu. Aktualnie pracuje jako… Stewardessa i lata z głową w chmurach. Nie porzuciła jednak swojego zainteresowania marketingiem i w wolnym czasie rozwija się w tym kierunku. Jej pasje to Social media, fotografia i podróże. Zdecydowała się pomóc Fundacji i dbać o dobro dzieci, gdyż jako przyszła mama, wie jak potrzebna jest właściwa edukacja, zarówno dzieci jak i rodziców.

joanna wisniewska

Asia Wiśniewska

Wirtualna Asystentka . Ukończyła Coaching na SWPS oraz Zarządzanie organizacją na Uniwersytecie Warszawskim. Po 8 latach prowadzenie własnego biznesu zdecydowała się wspierać inne firmy w ich rozwoju oraz tworzeniu i usprawnianiu procedur. Jest człowiekiem od zadań specjalnych. Zdecydowała się na pomoc w Fundacji, bo co daje większe szczęście niż zdrowe i radosne dziecko oraz pomoc innych.

Monika Włodarska - Wcisło

Monika Włodarska-Wcisło

Specjalistka ds.reklamy Internetowej. Prowadzi  i optymalizuje kampanie reklamowe Google Ads. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze marketingu, reklamy i zarządzania produktami. Prywatnie – uzależniona od podróży, kocha rower, pasjonuje się kamperowym stylem życia. Jako mama dwóch małych dziewczynek, na własnej skórze poczuła, jak kluczowym elementem życia jest dbanie o zdrowie dzieci. Dlatego też wspiera Fundacje Kraina Zdrowia.

helloads.pl

Agnieszka Binkiewicz Kowalczyk

Agnieszka Binkiewicz-Kowalczyk

Copywriterka, redaktorka i korektorka. Kocha pracę ze słowem i ciekawostki językowe, które prezentuje w swoich mediach społecznościowych. Na co dzień każdą wolną chwilę spędza pośród natury, o której pisze pasjami. Idea działalności non profit była mi bliska od najmłodszych lat. Już jako nastolatka wspierałam dzieci z ubogich rodzin w zdobywaniu wiedzy z języków obcych i przedmiotów humanistycznych. Fundacja Kraina Zdrowia promuje ważną dla mnie dziedzinę życia, którą chcę wspierać swoją wiedzą i doświadczeniem

wirginia borucka

Wirginia Borucka

Trenerka zajęć sportowych i ogólnorozwojowych dla dzieci. Ukończyła Zarządzanie kadrami i komunikację społeczną. Jest trenerką zajęć sportowych, ogólnorozwojowych dla dzieci. Prowadziła zajęcia fitness dla mam wracających do kondycji po okresie ciąży i połogu – buggygym. Zafascynowana Bajkoterapią dla dzieci i bajkami w ogóle. Skupiona na zmianie nawyków żywieniowych dla rodzin – w szczególności tych małych codziennych wyzwań jakimi jest walka z wszechobecnym cukrem. Ambasadorka Fundacji na rzecz Świadomego Życia. Mama dwójki cudownych dzieci. Współwłaścicielka rodzinnej firmy. Współpracując z Fundacją poleca ciekawe pozycje książek dla dzieci oraz dba o rozwój ruchowy i aktywność przygotowując przykładowe propozycje ćwiczeń aktywizujące całą rodzinę.

Renata Orzechowska

Renata Różańska

Z wykształcenia pedagożka o specjalizacji: pedagogika resocjalizacyjna. Prywatnie mama oraz miłośniczka muzyki i nauki gry na pianinie. Aktywnie wspiera wolontariaty dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Lubi okazywać wsparcie innym i dawać przykład, że to nie musi być takie trudne. Do Fundacji Kraina Zdrowia dołączyła m.in. dlatego, iż wierzy w każdą najmniejszą pomoc, jaką można uczynić dla społeczeństwa. 

Monika Smigielska Raczka

Monika Śmigielska-Rączka

 Analityczka internetowa. Z wykształcenia analityczka gospodarcza, obecnie analityczka internetowa. Google Analytics, Tag Manager i strony internetowe to jej chleb powszedni. Dokształca się także w UX i czuwa nad tym, aby strony były funkcjonalne i intuicyjne. Stara się rozwijać mały biznes map edukacyjnych dla przedszkolaków Przygody Łosia Antosia i temat zdrowia oraz rozwoju dzieci jest jej szczególnie bliski. Wspiera Fundacje w działaniach zapleczowych na stronie, których absolutnie nie widać gołym okiem, ale mają znaczenie dla wyszukiwarki Google oraz użytkowników. Marzy o przeprowadzce na słoneczną Maderę.

ananalytics.com

Urszula Szwarc

Projektantka stron internetowych. Z wykształcenia planistka i architektka krajobrazu oraz wnętrz. Uwielbia tworzyć,  dlatego zajmuje się projektowaniem stron internetowych oraz wizualizacjami architektonicznymi. W Krainie Zdrowia wspiera zespół w administracji strony internetowej. Prywatnie mama, która uwielbia góry. Jej marzeniem jest korona świata. 

ursidesign.com

Paulina Kawa-Zięba

Trenerka zdrowia i gimnastyki śmiechu. Pomaga innym wprowadzać zdrowe nawyki do swojego życia. Każdego dnia propaguje świadomą profilaktykę zdrowia i zdrowy styl życia. Z sukcesami prowadzi warsztaty oraz szkolenia na terenie całego kraju. Jest autorką artykułów poświęconych tematyce profilaktyki zdrowia. Jest absolwentką stażu klinicznego w Szpitalu Medycyny Integracyjnej prowincji Hunan w Chinach. Swoje przepisy na zdrowe życie umieszcza na autorskich blogach:  Liferoots oraz Kawa w Podróży

kawawprodrozy.pl

 

 

Ty też możesz stać się częścią Fundacji Kraina Zdrowia

Wystarczy, że napiszesz do nas na adres: fundacja@krainazdrowia.org i powiesz, że chcesz wspierać działania Fundacji i dołączyć do naszego zespołu lub zostać naszym ekspertem.